Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Dział poświęcony wszystkim kosmetykom dla skóry wrażliwej i zmienionej chorobowo przez łuszczycę.

Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez artsus » 21 Cze 2011, 13:11

Po ostatniej wizycie u mojej Pani Dermatolog, od której dostałem próbkę w/w specyfiku zauważyłem ze już po drugim użyciu poprawę stanu moich zmian, głownie na łokciach i kolanie. Co prawda dostałem receptę na Cygnolinę i mam ją już zrobioną (wg. zaleceń Krysi), ale na razie nie stosuję, muszę pozbyć się łuski, co prawda delikatnej.

Wracając do kremu, chciałbym go przybliżyć wszystkim zainteresowanym i nie znającym tego specyfiku. Cena za opakowanie 500g w mojej aptece to 19,90 zł.
Informacje pochodzą ze strony producenta.


Wskazania:
Krem wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry

Jak działa Mediderm?

- tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (barierę), która reguluje parowanie wody z jej powierzchni oraz z warstw głębszych,
- działa nawilżająco/natłuszczająco, powodując, że skóra staje się bardziej gładka i miękka. Po wchłonięciu w głąb skóry zatrzymuje wodę przez zwiększenie właściwości chłonnych naskórka,
- poprzez zapobieganie utracie wody pomaga utrzymać właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry oraz odzyskać jej elastyczność, gładkość oraz miękkość. Zapobiega nadmiernemu pękaniu oraz łuszczeniu się skóry, koi świąd i pieczenie, łagodzi podrażnienia.

Właściwości:
Mediderm jest to delikatna, lekka, emulsja, która przynosi ulgę w ekstremalnych stanach suchości, charakterystycznych m.in. dla łuszczycy. Łatwo się rozsmarowuje, szybko wchłania z powierzchni skóry i nie daje uczucia natłuszczenia. Nie zawiera lanoliny, substancji zapachowych i barwników. Zastosowany w preparacie łagodny środek konserwujący jest substancją, która naturalnie występuje w zielonej herbacie i cykorii.

Profil produktu:
- Nawilża i łagodzi objawy w stanach suchości skóry
- Działa zmiękczająco i redukuje łuszczenie skóry
- Tworzy warstwę ochronną: dostarcza wody i zapobiega jej utracie
- Nie brudzi ubrania i pościeli
- Poprawia komfort życia
- Nie powoduje podrażnień i alergii
- Przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie

Sposób użycia:
Mediderm przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci (od 1-go miesiąca życia).
Przed zastosowaniem zaleca się próbne użycie kremu na niewielkiej powierzchni skóry, w celu wykluczenia ewentualnej nadwrażliwości.
- Nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę
- Rozprowadzić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa
- Można stosować na całej powierzchni ciała, tak często jak to potrzebne
- Najlepsze efekty można uzyskać stosując krem bezpośrednio po kąpieli

Składniki:
Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Sodium Lauryl Sulfate.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez szczepol » 29 Mar 2012, 11:58

Witam też stosuje ten krem jest naprawdę dobry teraz poluje na Mediderm, emulsja, pod prysznic ale nigdzie nie moge dostać koszt tej emulsji był 13.89 zł za 250g
Skład


Aqua Purificata, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Polysorbate 20, Sorbitan Laurate, Lanolin, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine.

Działanie


Mediderm skower jest specjalnym preparatem myjącym, niepieniącym się, o właściwościach nawilżających. Delikatnie myje, przynosząc ulgę w ekstremalnych stanach suchowości, charakterystycznych dla łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.

Mediderm nie zawiera substancji zapachowych i barwników, nie wywołuje podrażnień i uczuleń.

Wskazania


Mediderm może być stosowany u dzieci już od pierwszego miesiąca życia (po uprzednim zastosowaniu na niewielkiej powierzchni skóry w celu wykluczenia ewentualnej nadwrażliwości), u dorosłych oraz osób starszych.

Dawkowanie


Nałóż na skórę i delikatnie rozprowadź po jej powierzchni. Po umyciu opłucz ciało wodą, preparat pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną.

Image
Image
Awatar użytkownika
szczepol
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 Sty 2010, 22:49
Miejscowość: Zabrze

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez puma » 07 Maj 2012, 21:30

niedawno zakupiłam sobie krem mediderm, zaskoczył mnie mile niską ceną :banan0 w dodatku okazał się rewelacyjny :brawo
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez kaska69 » 07 Maj 2012, 22:55

Puma, ja go używam juz od marca i jestem nim zachwycona, do kąpieli kupiłam płyn pod prysznic i do wanny. trzeba tylko uwazac bo zostawia lekką ślizgą warstwę na wannie, ale producent o tym pisze na opakowaniu.

cena jest rewelacyjna jak za takie litrowe opakowanie- 22zł u mnie w aptece :banan0
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez Gosiaczek68 » 08 Maj 2012, 11:19

Też go używałam, idealnie nawilża skórę, emilinuje świąd nie tłuści i dobrze sie wchłąnia. :)
Bardzo dobry do codziennej pielęgnacji skóry no i cena jednak baaaardzo dobra. :D
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez puma » 08 Maj 2012, 13:55

a powiedzcie mi jak z myciem włosów? sprawdził się w tej kwestii jakiś preparat z tej serii ?
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez kaska69 » 08 Maj 2012, 22:30

Mediderm nie ma szamponu, a płyn do kąpieli sie nie nadaje niestety- włosy sa lekko przetłuszczone , na spotkaniu w Poznaniu rozmawialismy o szamponie, jak coś bedzie wiadomo to Beatka na pewno napisze
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez Betka » 09 Maj 2012, 11:47

A dla mnie nie bardzo ten Mediderm - jak miałam jeszcze zmiany, to szczypał :? Szkoda, bo cena naprawdę ok.
Betka
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 Kwi 2012, 16:32

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez kaska69 » 09 Maj 2012, 22:32

Betka, kazdy z nas inaczej reaguje.....ja tez tak miałam przy innych kremach- szczypało i podrazniło :gwiazdka6
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Mediderm Krem wskazany dla chorych na łuszczycę

Postprzez dora1000 » 14 Gru 2012, 20:54

Dziś dostałam od Beatki do przetestowania Mediderm plus. Krem ma lekką konsystencję i łatwo się rozprowadza na skórze. Dziś pierwszy raz wysmarowałam sobie głowę. Moje odczucia jak na pierwszy raz to w chwili smarowania czułam chłód co było naprawdę przyjemne po chwili głowa zaczęła mnie piec i trwało to jakieś 3 minuty. Po tym czasie nie odczuwam pieczenia, żeby cokolwiek więcej napisać muszę przetestować go parę dni. Więc musicie poczekać na moje relacje.
dora1000
 

Następna

Wróć do Dermokosmetyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron